FER UN PRESSUPOST • Quant val un kg de farina? Quant pesa un iogurt? Quines classes de farina hi ha? Què és més car? Preguntes reals per a resoldre fets quotidians. Hem fet matemàtiques al supermercat. Gràcies @unio_de_cooperadors_de_suria #escolasalipot
SORTIDES DE TARDOR AL TOLL I A LES GUIXERES •
Descobrim els dos indrets molt característics de Súria, que donen nom a les classes de cicle. Passegem pel nostre patrimoni cultural gaudint del paisatge de tardor. Ampliem els nostres coneixements observant