Happihyppelyllä kuvattua. Keravan korkein kartiokuusi. Pituus yli 30 metriä. Rungon ympärysmitta noin 340 senttimetriä. Oksiston läpimitta alhaalla 12,5 metriä. Kuusi on suojeltu, eikä siihen saa laittaa esimerkiksi jouluvaloja.
by mannilainen1
·
1 year ago
·
via Instagram
Kuka tunnustaa, ettei tiedä Antoine de Saint-Exupéryn klassikkotarinaa Pikku Prinssi? Jos ei tunnista, niin nyt kipi kipi Tuusulan Kulttuuritalo Monioon. Keski-Uudenmaan Teatteri (KUT) esittää siellä näytelmää Pikku Prinssi.
by mannilainen1
·
1 year ago
·
via Instagram
Ahdistaa lumi, enkä viitsi lähteä lumitöihin, koska tällä ilmalla lopputulosta ei ikinä saavuteta. Täytyy kuitenkin sanoa, että valkoinen lumipeite tuo valoisuutta pimeään marraskuuhun. Ja jos pitää silmänsä auki, voi nähdä luonnossa kauniita yksityiskoht
by mannilainen1
·
1 year ago
·
via Instagram