一人一半,是伴。一人一口,是侶。 上個月有人在IG問小宇:今年你收到什麼情人節禮物????你怎麼沒有去吃情人節大餐?當下傻眼貓咪加上黑人問號❓ 伴侶就是每天一起吃東西的兩個人。 自從開店後每天早早起,除了休息日之外小宇很在意的是都無法幫蠶寶寶準備早餐。無論如何小宇一定會煮晚餐一起吃,不管好不好吃蠶寶寶都會吃光光,而且會幫忙洗碗,很感動也有滿滿的感謝。 每天一張開眼看蠶寶寶睡在身邊,對小宇來說就是最美好的禮物,有空時蠶寶寶也會帶小宇來吃好料的,何必要特定的過情人節?其實我們的每一天就是情人節呀!
by state0219 7 years ago | via Instagram

Recouvrement by @ashley_racana_tattoo ???? Tattoo Passion Shop ???? Décorateurs de peaux à Thonon depuis 2005 : 13 ans d'expérience, ça fait toute la difference ;-) ???? Bijoux, fringues et taxidermie ???????? Tattoo Passion organise le salon du tatouage
by tattoopassionshop 7 years ago | via Instagram

???????????? Så er der også kommet restock på den helt fantastiske LAVADA kjole til 499,95 fra Soaked???????????? Den findes også i en mint udgave???????????? Tak for det lækre billede @louisefuglsang ???????????? #mode #fashion #instagood #instalook #ootd #in
by lykkebylykke 7 years ago | via Instagram

Der kommer MANGE af denne kjole i næste uge???????? Altså lige efter Pinsen???????? Har en fantastisk pasform og man kan sy en lille trykknap i foran så den ikke er så åben???????? Kjolen har en skøn længde og er genial til dem der ikke er så høje også???
by lykkebylykke 7 years ago | via Instagram